Afbeelding
Foto: PR

Zandsculpturen keren terug naar Scheveningen

Algemeen

Na vijftien jaar afwezigheid keert zandkunst groots terug op Scheveningen. Van zondag 6 april tot en met zondag 1 juni kunnen bezoekers genieten van maar liefst negen indrukwekkende zandsculpturen, verspreid over de boulevard en de binnenstad van Den Haag. De openluchtexpositie is gratis te bezoeken.

Een team van tien internationale zandkunstenaars begint op vrijdag 28 maart met het opbouwen van de sculpturen. Het speciale sculptuurzand is inmiddels gearriveerd. De kunstenaars – afkomstig uit onder meer Duitsland, Polen, Litouwen en Nederland – laten zich inspireren door het veelzijdige karakter van de badplaats. Thema’s variëren van de Rolling Stones tot de Reddingsbrigade, en van badmode tot surfcultuur.

De expositie, getiteld ‘Zandsculpturen aan Zee’, is een initiatief van Cool Event Scheveningen en Buitengewoon Scheveningen, mede mogelijk gemaakt door verschillende partners. De zandkunst is een knipoog naar de rijke traditie van weleer: tussen 1991 en 2011 waren zandsculpturen jaarlijks een trekpleister op Scheveningen. Ook tijdens het WK Zandsculpturen in 2018 – ter ere van 200 jaar badplaats – maakte het publiek kennis met deze kunstvorm.

De nieuwe editie krijgt sculpturen met namen als ‘buitengewone muziek’ en ‘buitengewone redders’, die elk een ander facet van Scheveningen uitlichten. Een vakjury zal de werken tijdens een besloten opening op woensdag 9 april beoordelen en onthullen. Daarna kan ook het publiek stemmen op hun favoriet voor de publieksprijs.

}