Afbeelding
Foto: Dick Teske

Meerdere hotelgasten onwel door koolmonoxide op de Pier

Algemeen

Dinsdagavond zijn meerdere personen onwel geworden in hotel De Pier Suites op de Pier. In totaal werden twaalf personen met klachten naar het ziekenhuis vervoerd, waaronder hotelgasten en twee ambulancepersoneelsleden.

De eerste melding betrof een onwelwording omstreeks 21.15 uur, waarna de ambulancedienst ter plaatse kwam. Binnen korte tijd verslechterde de situatie en werd er opgeschaald: drie extra ambulances en meerdere brandweervoertuigen werden opgeroepen. De brandweer startte direct met metingen en al snel bleek dat er sprake was van een koolmonoxidelek.

Om de situatie onder controle te krijgen, werd ook de IncidentBestrijding Gevaarlijke Stoffen (IBGS) ingezet. Deze eenheid beschikt over gespecialiseerde apparatuur om gevaarlijke stoffen te detecteren en neutraliseren. Ondertussen werden de getroffen personen opgevangen en beoordeeld door ambulancepersoneel.

Er zijn meerdere slachtoffers in ambulances nagekeken, tien van hen werden naar het ziekenhuis vervoerd. Opvallend was dat ook twee medewerkers van de ambulance onwel werden. Zij werden ter plaatse behandeld, maar moesten uiteindelijk eveneens naar het ziekenhuis worden gebracht.

De brandweer heeft het pand geventileerd om de koolmonoxide te verwijderen. Zodra de metingen geen gevaarlijke waarden meer aantoonden, werd het hotel weer overgedragen aan de eigenaar. Hoe het lek heeft kunnen ontstaan, wordt nog onderzocht.

}
Afbeelding
Vlaggetjesdag blijft het kloppend hart van de haven 5 jun, 10:30
Afbeelding
Ellens & Lentze: Buurmans dak is altijd groener Partnerbijdrage 4 jun, 10:09
Afbeelding
10 jaar Yogaseads: een plek voor iedereen op de yogamat Partnerbijdrage 3 jun, 10:05
Afbeelding
Nieuwe app moet Schevenings voor toekomst bewaren 2 jun, 13:00
Afbeelding
Kapelplein viert eeuw saamhorigheid in Belgisch Park 2 jun, 09:30
Afbeelding
Ruim zestig jaar liefde voor Piet en Riet Taal 1 jun, 10:00